Benzen, mazot ve LPG’ye baştan zam!

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin önceki otomobil batarya fabrikasının kurulmaya başlandığını belirterek, “TOGG ve Farasis ortaklığında Siro, 15 gigavat saatlik pil hücresi ve parça üretimi yapacak.” ifadesini kullandı.

Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan “Bursa İlinde Yapılacak Olan Pil Hücresi ve Parça Istihsal Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Çap Yardımı Verilmesine İlişkin Reisicumhur Kararı”nı değerlendirdi.

Paylaşımında, Siro Silkroad Bozulmamış Enerji Depolama Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Bursa’nın Gemlik ilçesinde gerçekleştireceği batarya hücresi ve parça istihsal tesisi yapımına proje bazlı azamet yardımı verilmesini havi karara yer veren Varank, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin evvel makine pil fabrikası kuruluyor. 2 milyon araç tezyit kapasitesine cemaat 30 milyar dolardan fazla ihracat yapabilen otomotiv endüstrimiz amacıyla dev ayrımsız kadem. TOGG ve Farasis ortaklığında Siro, 15 gigavat saatlik pil hücresi ve parça üretimi yapacak.”

Nazır Akar, Tren Milli Günü’ne katıldı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrika ile ticarette hedef 75 milyar dolar

 

Share: