Bayraktutan: “Yusufeli Esnafının Sesini Duyun, Bambaşka Ilaç Yoktur. Halktan Henüz Aktif Olan Tek İrade Yoktur”

CHP Artvin Milletvekili Meram Bayraktutan, Yusufeli halkının ve esnafının yedinci misil hicret işlemlerine karşı başlattığı protestoya destek verdi. Bayraktutan, “Yusufeli esnafının sesini duyun, bambaşka derman yoktur. Halktan daha etkili olan tek irade yoktur” dedi.

Artvin’in Yusufeli ilçesi tarihinde yedinci defa taşınmaya hazırlanıyor. Yusufeli halkı yeni yerleşim yerleriyle ilişkin kendilerine sunulan sözler tutulmadan taşınma işlemlerinin başlatılmasını çıkıntılık etmek üzere kepenk indirdi.

CHP Artvin Saylav Misyon Bayraktutan, yaptığı açıklamada Yusufeli halkına ve esnafına bindi verdi. Bayraktutan, şunları söyledi:

“Zaman Yusufeli’nde aynı dağ var. Yusufeli esnafı kepenk kapatıyor ve şunu söylüyor: Bugüne büyüklüğünde sunulan sözler adına getirilmedi, bugüne büyüklüğünde Yusufeli halkının, Yusufeli esnafının mağduriyetleri giderilmedi ve Yusufeli esnafı hangi eyvah ki nevmit kaldı. Yetkililere sesleniyorum: Yusufeli esnafının sesini duyun, Yusufeli halkının sesini duyun, apayrı derman yoktur. Halktan daha zinde olan, halktan elan akva olan hiçbir buyuru yoktur. Bu nedenle ego civar mebus yerine, Artvin mebus kendisine Yusufeli esnafının akıllıca sesinin yanındayım sonuna kadar onlarla gelişigüzel nereye kadar yürümesi gerekiyor ise, onların güzel mücadelesine destekliyor ve alkışlıyorum. “Share: