Başbuğ Yılmaz’dan Bahçeli’ye Malazgirt Zaferinin sene dönümünde anlamla armağan

Mersin’in gestalt ilçe Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmaz, Malazgirt Zaferinin 951’nci sene dönümünde, MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli’ye Toroslar Beceri ve Mesleki Yetişek Kurslarında hazırlanan ahali yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu besili boya safiha bergüzar etti.

Yılmaz, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Bitlis’in Çakal Armudu ilçesinde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarına katıldı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin teşrifleriyle planlı ve mehabet erkanının dahi katıldığı program coşkuyla gerçekleşti. Çakal Armudu’ta yerini alan Toroslar Belediyesinin yöresel çadırı ise katılımcıların deste odağı oldu. Çadırı mülakat fail misafirlere Mersin’e katışıksız cezerye ikram edildi.

Bahçeli, Komutan Yılmayan’a teşekkürname etti

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan zaferin sene dönümünde MHP Umumi Başkanı Celal Bahçeli ile bir araya gelen Başbuğ Yılmaz, Genel Başkan Bahçeli’ye Toroslar Ustalık ve Mesleki Eğitim Bilimi Kurslarında (TORTEK) özenle hazırlanan halk yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu besili boya safiha armağan etti. Bahçeli ise takdim edilen hediyeden muhit memnuniyetini tabir ederek Başkan Yılmaz’a teşekkürname etti. Bahçeli’ye çalışmalarıyla ilişik bilgiler üstelik veren Başkan Yılmaz, “Umumi Başkanımızın dediği gibi irademiz Melik Alparslan’ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün bağımsızlık davasıdır” dedi.

“Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz Heybet Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. yıl dönümünde tıpkı araya gelmenin onurunu yaşadım” diyen Yılmaz, “Türk milleti üzere ağustos ayı, alplık ve galebe ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, arz edisyon şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu her zaman misil göstericimiz olacaktır. Anadolu’yu ezel ebet vatan kılan Melik Alparslan ve muhteşem ecdadımızı, Iri Taarruzun 100’üncü sene dönümünde Celil Önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, ermiş şehitlerimizi rahmetle, nazikâne ve minnetle anıyorum” diyerek konuştu.

MHP Mersin Ağacı Mebus Olcay Mürşit, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, uray divan üyeleri ve mahalle muhtarları ile alay malay Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden peşi sıra Komutan Yılmaz, geçmişi bin sene öncesine dayanan, dünyanın en nazik Türk-İslam mezarlığı Selçuklu Mezarlığına dahi ziyarette bulundu.

Daha sonradan MHP ve DOĞRU Parti Hasköy ilçe teşkilat başkanları ve yöneticileriyle bir araya mevrut Komutan Yılmayan, Hasköy’e saf közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla kardeşçe etti. Komutan Yılmaz, Kazakistanlı müzik topluluğu Turan Ethno Halk Band’ın Ahlat Meydanında planlı konserinde üstelik sanatçılarla bire bir araya gelerek, programa sundukları katkılarından muhit teşekkürname etti. – MERSİN

Share: