Başbuğ Vekili Okumuş, polis personeliyle bire bir araya geldi

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili İhsan Emre Görgülü, Zabıta Teşkilatı’nın 196. yapılış yıl dönümü zımnında ilçede görev eden zabıta personelleriyle düzenlenen aşındırmak programında aynı araya geldi.

1-7 Ilkgüz tarihleri ortada kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle zabıta personelleriyle aynı araya gelen Kaymakam ve Uray Komutan Vekili Kültürlü, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Polis ekibinin, belediyelerdeki sergen görevini üstlendiklerini belirten Başbuğ Vekili Vazıh, “Tıpkısı ilçedeki geçim ve güvenin sağlanması zabıtaların fariza ve yetkileri arasındadır. Sizler sebebiyle düzeni, tertibi, birbirimize olan saygıyı, hususiyet ve yönetmelik kurallarının uygulanmasını sağlamış oluyoruz. Sizler mücahede mefhumu gözetmeden 7/24 görevleri başında olan zabıta arkadaşlarımız bu yüzden bizim için haddinden fazla makro tıpkısı yere sahipsiniz. Ego polis ekiplerimize teşekkürname ediyor, sizler nezdinde 196 yıllık doğru tıpkı geçmişe ehil, ülkemizin beher köşesinde fedakarca görev eden yekpare zabıta çalışanlarının Zabıta Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

Yemek programının ardından İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Işıklı, zabıta personellerini makamında akseptans ederek değişik hediyelerle haftalarını kutladı. – VAN

Share: