Başbuğ Özlü, tıpkı zaman olsun sahadan ayrılmıyor

Düzce Şehremini Dr. Faruk Özlü, çadırlarda kıpırdak depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

Düzce Belediyesi, 23 yılın aranın ardından baştan depremi hareketli Düzcelilerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması noktasında ağır himmet harcarken mavera yandan normal yaşantının sürdürülebilmesine yönelik çalışmalarını mütemadi bitmeme ettiriyor.

Depremin olduğu önceki andan itibaren Düzcelileri bekâr bırakmayan, devletin mecmu kademeleri ile Düzce’ye gelmesini ve yaraların henüz hızlı sarılmasına yönelik girişimlerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, evlerine giremeyerek Ulus Bahçesine sığınan vatandaşlar için oluşturulan yaşam alanlarını ziyaret etti.

AFAD eliyle bölgeye konuşlandırılan çadırları gezerek genci yaşlısı, kadını erkeği ile 7’den 70’e Düzceli vatandaşlarla buluşan Komutan Özlü, geçmiş olsun dileklerini ileterek, nakız ve hatırlarını sordu.

Devletin tamlık kademeleriyle bu arada halkın beraberinde olduğunu, Düzce Belediyesi adına bile rastgele ebat ve araç altında çalışmalara gelişigüzel kalem desteği verdiklerini tamlayan Komutan Özlü, “Düzce Belediyesi ve Devletimiz milletimizin hizmetindedir. En büyük temennimiz birey kaybı yaşamamış olmamız. Uray namına şehirleşme ve yatay mimari noktasında hangi büyüklüğünde doğru adımlar attığımızı istemediğimiz ayrımsız şekilde birlikte olsa görmüş olduk. Yaralarımızı hep gelişigüzel sarmaya devam edeceğiz. Hepimize yeniden önceki olsun dileklerimi sunmak isterim” dedi.

Başbuğ Özlü, elan sonra bire bir araya geldiği vatandaşların sıklet ve taleplerini dinledi. – DÜZCE

Share: