Başbuğ Önsay’dan Saylav Kasap’a: “Kim adına konuşuyorsun, derdin ne?”

YANLIŞSIZ Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, CHP Kütahya Milletvekili Büyük Fazıl Kasap’ın Yengi Havalimanı ile ilişik açıklamalarına kaba tepki gösterdi. 43 Günde Kütahya programının tanıtım toplantısında konuşan Önsay, Milletvekili Kasap’a, “Kütahya’ya yapılan hizmetlerden ne tasalı oluyorsun, ki namına konuşuyorsun, derdin hangi?” sorularını yöneltti.

Önsay, “Bu ülkenin kaç şehrin havaalanı var?. Afyonkarahisar’da, Uşak’ta, Eskişehir’de havaalanı mı var?. Amma Kütahya’da var.

Bu SELIM Tümen’nin Kütahya’ya verdiği önemin sonucudur. Bunu anlatmamız lazım. Burada şişman ayrımsız yanlışlık yapılıyor. Bu bölgede havaalanı bizim şehrimizde. Tığ yeterli derecede konuşmadığımız üzere aleyhimize dönüyor. Bunu anlamakta zorlanıyorum. Bir Kütahyalı mebus, Kütahya yapılmış bir hizmeti mantıksız ve yersiz belirtmek için neden bu kadar kendini parçalar. Bunu Afyonlu yapmaz, Uşaklı yapmaz Eskişehirli yapmaz. Amma bunu Kütahyalı saylav yapıyor. Kerem havaalanı üzere ‘münasebet fazla dünyalık ödüyor’ diyor. Bu Kütahya için ödeniyor. Senin derdin hangi?. Kütahya üzere ödeniyor. Bundan illet rahatsız oluyorsun?. Afyonlumusun, Uşaklımısın, nerelisin, kim adına konuşuyorsun?. Ihtişam getirmiş, ‘Kütahyalı bunu kullansın, kullanmadığınızın parasını ben ödeyeceğim demiş’.Kütahyalı’ya bakım etmiş. Sen gelip gelip şikayet ediyorsun, kime Kütahyalıya. Bu zahir benzeri mantık. Havaalanı topluluk çıkalım. Bunu vatandaşımıza anlatalım. Vatandaşımızın moralinin bozulmasına cevaz vermeyelim. Bu yüzden sahada olacağız” ifadelerini kullandı. – KÜTAHYA

Share: