Başbuğ Eroğlu: “Ekonomiyi gür yönettik”

Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, beş altı emniyet çekerek, borçlanmayarak amma üreterek pir işlere imza attıklarını belirterek, “Bilcümle bunları yaparken kaynaklarımızı gür kullandık. Ekonomiyi mebzul yönettik” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediyenin bütçe durumu için açıklamalarda bulundu. 9 yıl içerisinde tahminî 3 milyar TL yatırımı Tokat’a kazandırdıklarını tamlayan Komutan Eroğlu “Yeryüzü az borcu olan belediyelerden biriyiz. Projelerimizi hayata geçirirken belediyeyi namus borcu yükünün altına sokmadık. İşlerimizi yaparken çokça güven çekmemeye ilgi gösterdik. Bütçemizi efektif kullanarak bütün bu çalışmaları hayata geçirdik. 2014 yılında göreve geldiğim ant belediyemizin bütçesi 92 milyondu. Bu sene öngörülerimize bakarak 550 ila 600 milyon TL bütçemiz gerçekleşiyor. Yüzdelik 550 kadar rakamlara vasıl tıpkı büyümeyi sağlamış olacağız. Göreve geldiğimde 40 milyon TL civarında aynı borcumuz vardı. Şu anda 100 milyon TL civarında tıpkı borcumuz var. Bu noktada belki birlikte belediyeler ortada zat bütçesine göre en birkaç borcu olanlar sıralamasında Türkiye’de evvel on içerisinde düzlük kayran bire bir uray durumundayız. Bilcümle projelerimizi ve çalışmalarımızı yaparken bu zamana kadar çektiğimiz kredi toplamda 40 milyon TL tutarını aşmamıştır” dedi.

“Kaynaklarımızı akıllıca kullandık”

Başkan Eroğlu, az kredi çekerek, borçlanmayarak ama üreterek domuzuna işlere imza attıklarını belirterek, “Bilcümle bunları yaparken kaynaklarımızı dolgunca kullandık. Ekonomiyi ongun yönettik. Esasen haricen Tokat’ımıza haddinden fazla nukut getirdik. Cumhurbaşkanımızın şişman destekleri oldu, kendilerine teşekkür ederiz. Gine bakanlarımızın destekleri, keza bizlerle beraber bu işe mebde koyan teşkilatımız ve milletvekillerimizin hepsine teşekkürname ederiz. Kaynaklarımızı akla yatkın kullanarak, haricen kaynaklar sağlayarak bütçemizi oluşturup güzelce işlere imza attık. Ayrımsız anlayışla çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – TOKAT

Share: