Bartın’da 80 eş, iş yeri ve depoda seylap yaşandı

Bartın’da yaşanan yeğin felaketinin arkası sıra bölgede incelemelerde mevcut Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Kavim ve Abdipaşa’da toplam 80 eş, aksiyon yeri ve deponun su baskını yaşadığını anlatım etti.

Bartın’ın Millet ilçesi ve Abdipaşa beldesinde yaşanan sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya başlandı. Bartın Valisi Nurtaç Arslan seylap yaşanan aile, hareket yeri ve depolar karşı bilgelik alarak incelemelerde bulundu.

Gazetecilere konuşan Ilbay Arslan, “Bugün Abdipaşa beldemiz ve Ulus merkezde öğleden sonra metrekareye yaklaşık 118 kilogram yağış aldık. Esasen bizim hava bilgisi verilerimiz daha düşüktü amma maalesef 118 kilogram civarında yağış aldık. Karabük ve Abdipaşa yolu kapanmıştı. Yolumuzu trafiğe açtık. Budun yolumuzda de kapanma vardı. Ora birlikte şu zaman trafiğe açıldı. Abdipaşa’üstelik 40 civarında antrepo, sülale ve aksiyon yerimizde su baskınları oldu. Millet merkezde dahi 20 familya 20 dükkan yeniden tıpkısı şekilde taşkın oldu. Lüzumlu tedbirleri alıyoruz. seçme birey kaybı yaralanma bulunmayan. Sunu sevindiğimiz cephe de bu zaten. Tarımsal arazilerdeki zararların tespitine ilgilendiren çalışmalarımıza başlıyoruz. Önlemleri alıyoruz hepimize eski olsun” ifadelerine vadi verdi. – BARTIN

Share: