Bartın bilgi… Amasra’ya denizden 843 gezici

BARTIN’da benzeri süre ilk yapımı tamamlanan Amasra Limanı’na, 3’üncü el mevrut ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyer, 843 bulaşan bıraktı. Sefine, Amasra’dan sonradan Sinop ve Trabzon’a geçecek.

Rusya’dan 5 dolaşma önceki yola sâdır ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyer, evvel olarak İstanbul’a gitti. 2 zaman süresince İstanbul’u gezen Acımasız turistler, yeniden denize açıldı. 843 bulaşıcı ile 427 personelin bulunduğu kruvaziyer, bu sabahleyin benzeri süre geçmiş yapımı tamamlanan Amasra Limanı’na yanaştı. 193 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki kruvaziyerdeki turistler, işler sonrası gemiden baş aşağı yaptı. Turistler, Amasra ilçe merkezi ile UNESCO Acun Mirası Listesi’ndeki Safranbolu’yu gezecek. Kruvaziyer, akşam ezanı saatlerinde Amasra’dan ayrılıp, Sinop ve Trabzon’a gidecek.

Moskof turistler Amasra’da tarihi Kemere Köprüsü, Fatih Camii, çekiciler çarşısı ağlayan ağaç’ı gezerek, rehberler eşliğinde mübarek eli nimetli ışık çekti. Amasra’daki esnaf, Karadeniz bölgesinde sezonun bitmesine rağmen 3’ncü öğün mevrut Zalim turistlerin ilçeyi hareketlendirdiğini ve soylu erki olarak iri katkı sağladıklarını söylediler.

‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyerin, kasıma büyüklüğünde Amasra’ya 4 sefer daha cevelan düzenleyeceği öğrenildi.Share: