Balıkesir’e kayıt için gelen üniversitelileri otogarda Vali Şıldak karşıladı

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, ildeki yurtlarda akak kapasitesini 7 binden 10 binin konusunda çıkardıklarını söyledi.

Öğrenimlerine Balıkesir ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde devam etmek için kente mevrut öğrenciler, Vali Şıldak, İl Güvenlik Müdürü Hasan Onar, İl Bitirmiş Komutanı Kıdemli Miralay Yüce Kader, İl Toyluk ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu tarafından otobüs terminalinde karşılandı.

Vali Şıldak, gazetecilere yaptığı açıklamada, kente gelen öğrencilerin yaşayabilecekleri barınma sorunları amacıyla önlemler alındığını söyledi.

Kamu misafirhanelerinin ve kentte mevcut özel benzeri otelin barınma yurduna çevrileceğini aktaran Şıldak, şöyle konuştu:

“İlimizde öncelikle yurtlarımızdaki akak kapasitesini artırdık. Bu kapasiteyi 7 binden 10 binin üzerine çıkardık. Gençlerimiz artık tahaffuz imkanına kavuşmuş oldular. Yurtlarımıza ranza sistemi yerleştirdik. Buna ilave olarak özel güçlükle ve pansiyonlarda dahi ayrımsız artışa gittik. Gençlerimizi serbest bırakmıyoruz. Buralarda dahi konaklamanın ücretini Cahillik Spor Bakanlığı’nın yurtlarındaki tarifeleri uyguluyoruz. Haddinden Fazla bağan bire bir maliyete gençlerimize bu hizmeti sunuyoruz. Tığ günce adına gelen başvuruları strateji ediyoruz. Şu anda tahaffuz sorunu hararetli bir gencimiz namevcut.”

Öğrencilerle yadigâr fotoğrafı çektiren Şıldak, elan sonra Ulvi Bilgi Rabıtalı Meydanı’nda İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğünce öğrenciler için kurulan standı ziyaret etti.

Share: