Balıkesir’deki 23. Suçıktı Şiir Akşamları etkinliğine 6 ülkeden şuara katıldı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde gerçekleşen 23. Suçıktı Türkü Akşamları etkinliğine Bulgaristan, Makedonya, Azerbaycan, Irak (Kerkük), Güney Afrika ve Moldova’dan (Gagavuzya) şuara katıldı.

Balıkesir Büyükşehir ile Dursunbey belediyelerinin kolektif düzenlediği programa Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke, Karesi Kaymakamı Mehmet Arslantaş, Dursunbey Uray Başkanvekili Mustafa Sali, çeşitli çalım ve kuruluşların temsilcileri ile haddinden fazla sayıda çağrılı katıldı.

Açılış konuşmasını Dursunbey Uray Başkanvekili Mustafa Sali yaparak, Suçıktı Türkü Akşamlarının 23’ncüsünü bütün gelişigüzel icra etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Erzurumlu şair ve çevirmen Cahit Koytak şairler ortada prestijli bire bir etkinlik olan Suçıktı Şiir Akşamlarında itibar konuğu olmaktan muhit balaban tıpkı hava duyduğunu rapor etti.

Daha sonra şiirlerini seslendiren Cahit Koytak’ın peşi sıra A. Büyük Ural, Ahmet Murat Özel, Büyük Sali, Ayşe Sevgi, Aziz Şakir, Esra Elönü, Esra Matyan, İnci Vazıh, İntiqam Yaşar, Mehmet Atilla Maraş, Mehmet Özer Ateşçi, Pek Çap, Mütehammil Önal Mengüşoğlu, Mürsel Sönmez, Ilgım Kadıoğlu, Shabbir Banoobhai, Todur Zanet ve Tuba Kaplan kabil şairler şiirlerini yürütme etti.

Share: