Balıkesir ve Bandırma Onyedi Ilkgüz üniversitelerinin öğrencileri için hazırlıklar tamamlandı

Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Ilkgüz Üniversitesinde 26 Eylül’de başlayacak yeni eğitim bilimi talim yılı için hazırlıkların tamamlandığı duyuruldu.

Valilikten yapılan mukayyet açıklamaya göre, üniversitelerle Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ilkin tevessül etmek için ilişik kuruluşların kullanılmamış eğitim bilimi tedris yılı üzere hesaplı planlamalar tamamlandı.

Öğrencilerin her sorunla karşılaşmamaları için önlemlerin alındığının bildirilen açıklamada, yurtların kapasitelerinin yüzde 30 arttırıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, öğrencilerin sakıncasız ve dimdik koşullarda tahsil görmeleri üzere ölçülü çalışmaları yakından strateji ettiğini aktardı.

Şıldak, “Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Ilkgüz Üniversitesinde öğrenim görecek bilcümle öğrencilerimize ‘İlimize leziz geldiniz’ diyor, yüksek başarılar diliyor, her iki üniversitemizin eğitim kadrosuna da sağlıklı ve kudretli benzeri eğitim yılı istek ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Share: