Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden öğrencilere ulaşım desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmaz’ın, darülfünun öğrencilerinin konforlu ve akıllıca denk ile yolculuk edebilmesi üzere Güven Yurtlar Kurumu-Çağış Kampüsü Hattı’ndaki esnafla anlaşıp, otobüslerin Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçmesini sağladığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, şehir merkezi ile 28 kilometre uzaklıkta mevcut Balıkesir Üniversitesi arasında mesafenin ayrıntılı olması zımnında fiyatı, kent içindeki diğer hatlardan seçkin antlaşma henüz çok olan KYK-Yerleşke Hattı, Yılmaz’ın devreye girmesiyle güdücü esnafı da memnun edilerek diğerleriyle eşitlendi.

Öğrencilerin henüz konforlu, şen ve akla yatkın fiyatlı seyahat yapabilmeleri üzere, KYK-Yerleşke Hattı’nı çalıştıran 61 sürücü esnafıyla anlaşmaya varılarak Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet bir tane elden verilmeye başlandı.

Şoför esnafının bile destekleriyle dizge çıktı Büyükşehir Belediyesi yoluyla yönetilecek. Araçların fiziki modernizasyonunu özne Büyükşehir Belediyesi; mor olan otobüsleri ayrıksı uray otobüsleri kabilinden kırmızıya çevirecek. Şoförler ise bir tane cins kıyafete giyerek ulaşıma tıpkı ölçün getirilecek.

Antrparantez, Yılmaz’ın talimatıyla geçen yıl 4,5 liralık olan KYK-Kampüs Hattı posta ücreti, öğrencilere özel hazırlanan abonman tarifeleriyle 2,80 liraya düşürüldü.

Öte yandan, uslu belediyecilik hizmetlerini bile sisteme entegre eden Büyükşehir Belediyesi, kayran denetim kontrolleri ve ağır sıklet duraklara kurulan bilgelik strateji istasyonları sebebiyle araçların duraklarda bekleme aralıklarını minimuma indiriyor.

Yoğun saatlerdeki seferlere 18’er metrelik körüklü 3 çevirgeç karışma edilip, üniversiteye muvasala süresi minimum düzeye çekilerek bekleme aralıkları sunu okkalı saatlerde maksimum 2 dakika oldu. Antrparantez okulun evvel haftası Yerleşke Hattı’nın sabahki evvel seferinde öğrencilere aktif çalgı ziyafeti de verildi.

Share: