Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına Hüseyin Sim atandı

Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcısı Hüseyin Sim, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

Hakimler ve Savcılar Yerleşmiş (HSK), Yargıtay üyeliğine seçilen Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız’ın yerine Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcısı Hüseyin Gümüş’ü getirdi.

Bakırköy Cumhuriyet Altını Başsavcıvekili Mustafa Mahmur Çiçeği üstelik Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcılığına atandı.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde doğan Hüseyin Gümüş (52), 1992’birlikte İstanbul Üniversitesi Ahbaplık Fakültesinden çıkışlı oldu. Gaziantep’te Nizip, Ordu’bile Çatalpınar, Bursa’bile Keles ile Mercanköşk ve Kadıköy Cumhuriyet savcısı namına fariza yapan Sim, Kadıköy’de Rum Cumhuriyet Altını Başsavcıvekili adına bile görev yürüttü.

17-25 Meyan sürecinde teşkilat ve terörden mesul cumhuriyet başsavcıvekilliği fail Sim, Yargıda Kontak Derneğinin kuruluşunda ve adliyedeki yapılanmasında canlı cafcaf aldı.

Basın bürosundan sorumlu başsavcıvekilliği ve basın sözcülüğü dahi eden Sim, 2017’dahi Silivri Cumhuriyet Başsavcısı, 2018’den bilahare de 2 sene süreyle Küçükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcısı olarak fariza yaptı.

Sim, 2020’den itibaren da Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcısı adına görev yapıyordu.

Share: