Bakan Varank’tan, Kızılkaya Belediyesinin,’Kızılkaya’nın Yağız Altını Çörek Otu Eleme ve Şet Projesi’ne medih

Kızılkaya Belediye Reisi İlkay Güngör, ‘Kızılkaya’nın Siyah Altını Kurs Otu Eliminasyon ve Sıkma Projesini’, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın çok beğendiğini ve melfuf ayar üretecek ayrımsız düzentileme olduğunu belirttiğini söyledi.

Burdur İl Hususi İdare Güruh Salonu’nda planlı Toplumsal Gelişmeyi Sübvansiyon Programı (SOGEP) Projeleri İmza ve Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Teyit Töreni’ne katılan Uran ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Kızılkaya Belediyesinin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile ortak yürüttüğü, ‘Kızılkaya’nın Siyah Altını Kurs Otu Eliminasyon ve Sıkma Projesini’ haddinden fazla beğendiğini ve mülhak değer üretecek bire bir proje olduğunu belirtti.

“Çiftçilerimizin yüzünü güldürecek”

Projelerinin beğenilmesinde sevinme duyduğunu dile getiren Kızılkaya Şehremini İlkay Güngör, “Bakanımız yapmış olduğumuz projenin bütün Türkiye’ ye yaşıt, melfuf değeri yüksek aynı proje olduğunu belirterek bizleri benzeri misil elan gururlandırdı. Gelişmemiş bire bir müddet bilahare kurulacak olan tesisimizle birlikte Kızılkaya’mızın bereketli topraklarında yetişen kurs otu çiftçilerimizin yüzünü güldürecek. Gato otu piyasasında beldemiz ülkemizde yetişkin tıpkı yere topluluk olacaktır. Projede emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. – BURDUR

Share: