Bahadır: “Gelişigüzel can tıpkısı engelli adayıdır”

Sinop Ev ve Toplumsal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, “Sakat vatandaşlarımıza arkalamak, onlara müzaheret etmek, sorunlarını kendi sorunlarımız bilip duygudaşlık kurarak ‘seçkin bireyin bire bir özürlü adayı’ olduğunun farkında olmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Sinop’ta “3 Mesafe Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Sinop Valiliği önünde çelenk en töreni düzenlendi. Izlence ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün fehva ve önemiyle ait danışma ile bitmeme etti. Burada açıklamalarda mevcut Sinop Ocak ve Toplumsal Politikalar İl Müdürü Melih Batur, “Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü yerine engellilerin öz kendilerine yetebilmeleri, çığır edinip doğurucu ayla gelebilmeleri ve çevreyle dimdik ilgiler kurarak toplumsal hayata mecmu katılım sağlayabilmeleri yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Unutmamalıyız kim bizler hep alay malay varız, hep gelişigüzel tıpkı ülkeyiz. Farklılıklarımızdan doğan güzelliklerimizle var olan milletimizin beherglas ferdi namına; engelli vatandaşlarımıza destek olmak, onlara müzaheret etmek, sorunlarını kişi sorunlarımız bilip duygudaşlık kurarak ‘seçme bireyin tıpkısı özürlü adayı’ olduğunun farkında başlamak mecburiyetindeyiz. Hele sonuç yıllarda ülkemizde, engelli bireylerimize müteveccih hizmetler üstüne atılan nazik adımları sevinçle karşılıyor ve yekpare mânialı bireylerimizin yasalı ve içtimai haklardan malumattar olmaları üzere çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Dileğimiz; sakat bireylerimizin sosyal hayatta, engellere hatasız, bire bir bilcümle içerisinde, yaşamlarını sürdürmeleri ve yeteneklerinin keşfedilmesidir” diye konuştu.

Törene Sinop Kültür ve Turizm Başöğretmen Vekili Takatli Süren, Sinop İş Kurumu Müdürü Asaf Meşgul, Sinop Sülale ve Toplumsal Politikalar Müdür Yardımcısı Harun Köksalan, çekicilik amirleri, engelliler ile ilgili hareketlilik gösteren sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. – SİNOP

Share: