Bağlar Belediye Reisi Beyoğlu: “Tarihi tıpkı savaş ortaya koymaktasınız”

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde yerleşme eylemi özne aileler, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ile görüşerek eylemlerine verdiği destek zımnında teşekkür etti.

Başkan Beyoğlu marifetiyle karşılanan ve keyif odasında ağırlanan aileler, PKK vasıtasıyla dağa kaçırılan evlatlarına kaynaşmak için kararlı aynı uğraş ortaya koyup terör örgütünün uykularını kaçırdıklarını dile getirdi.

İlk günden beri Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun daim yanlarında olduğunu tabir eden aileler, Beyoğlu’na teşekkürname etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde teröre cebin tarihi ayrımsız savaş ortaya konulduğunu anlatan Beyoğlu, “Diyarbakır annelerinin kararlı ve yalçın duruşu ülkemizin huzurunu becermek talip ve evlatlarımızı ölüme tecezzi eden nahoş odakların cümle namert planlarını bozmuştur. Tıpkı evladın yeryüzü inanılır ve olması müstelzim saha, asıl ve babasının yanıdır, evidir, yuvasıdır. Kardeşi kardeşe kırdırtan bu sinsi tasrif sizlerin mücadelesiyle çatırdamıştır. İnşallah yakında nihai başarıya bilcümle beraber ulaşacağız. Bugüne büyüklüğünde olduğu kadar daha çok bile sizlerin beraberinde düz almaya bitmeme edeceğiz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: