Babacan’ın Yozgat Mitingi Öncesi Alana Erdoğan’ın Fotoğrafı Asıldı… Mehmet Tehlikesiz Ekmen: “Türk Demokrasisi Açısından Elem”

Bilgi: MAHİR BAĞIŞ – Alıcı: FATİH NAZIM EFE

Demokrasi ve Saldırış (ILAÇ) Partisi Genel Başkanı Mualla Babacan’ın Yozgat mitingi öncesi alana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev posterinin asıldığı görüldü. REÇETE Partisi Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Emniyetli Ekmen, “3 gündür belediye başkanını, YANLIŞSIZ Fırka ülke başkanını arkadaşlarımız arıyor; ‘Şu fotoğrafı indirir misiniz?’ İndirmiyorlar. Bizde bir Türk bayrağıyla onun önünü kapatmaya çalıştık. Maatteessüf DOĞRU Fırka’nin geldiği bu noktada, doğrudan evet bile dolaylı engellemelere başlama etmesi Türk demokrasisi açısında keder” dedi.

DEVA Partisi Umumi Başkanı Ulvi Babacan, üçüncü mitingini zaman Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda yapacak. AKP Genel Başkanı ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingin yapılacağı meydana asılan fotoğrafı yurttaşlar ve partililer aracılığıyla tepkiyle karşılandı.

ILAÇ Partisi Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Sakıncasız Ekmen, Erdoğan’ın fotoğrafının üç gün ilk asıldığını ve ısrarlara karşın indirilmediğini söyledi. Ekmen, şöyle konuştu:

“Biz kısaca 1 kamer önce Yozgat mitingimizi ilan ettik, bizim ilanımızdan haddinden fazla sonradan Sayın Cumhurbaşkanı Çorum’a hulul kararı aldı. Sayın Reisicumhur Çorum’a gelince bütün kaymakamlar, valiler o civardaki bütün araçları kiralama için gittiler. Tığ ilçelerdeki ve köylerdeki arkadaşlarımızı taşıyamaz ayla geldik. 3 dolaşma ilk hatta 4 periyot evvel bu engelsiz tıpkı konser yaptılar şu gördüğünüz bayrakları astılar. 3 gündür belediye başkanını, DÜRÜST Parti devlet başkanını arkadaşlarımız arıyor; ‘Şu fotoğrafı indirir misiniz?’ İndirmiyorlar. Bizde benzeri Türk bayrağıyla onun önünü kapatmaya çalıştık. Maatteessüf AK Öğür’nin geldiği bu noktada, direkt ya birlikte dolaylı engellemelere tevessül etmesi Türk demokrasisi açısında zehir. Üçüncü mitingimizde ilk defa düzlük alabiliyoruz. Yozgat valisine ve güven müdürüne teşekkürname ediyoruz. Bu meydanın dolup taşacağını oranlama ediyoruz. Meydanın yarısı meşbu durumda mütezayit sürede bu düz dolup taşacaktır.”Share: