Aydınlık esenlik haberi… Münevver Kent Hastanesi inşaatının yüzdelik 65’i tamamlandı

Türkiye’nin 21. site hastanesi kendisine hizmete girecek Görgülü Kent Hastanesinin yapım çalışmalarında fiziksel tahakkuk oranı yüzdelik 65’e ulaştı.

Efeler ilçesindeki Kuyulu Mahallesi’nde 140 bin metrekare düzlük üzerine mensur edilen 1 bilyon 200 milyon liraya servet olacak, 1299 akak kapasiteli hastanenin inşaatında icraat yekpare hızıyla sürüyor.

İl Afiyet Müdürü Osman Uyanık, AA muhabirine, inşatta şu anda 900 kişinin çalıştığını, bu sayının yılbaşından sonraları 1200’e çıkacağını belirtti.

Çalışmaların planlanan şekilde gittiğini ve planlandığı sürede doğrulama alınacağını vurgulayan Jandarma, şöyle konuştu:

“Hastaneyi önümüzdeki yılın ikinci yarısında hizmete sokmayı planlıyoruz. Bazı ustalık alanları neredeyse hazır durumda. Anif inşaatının ocak kocaoğlan bakımından bitirilmesi planlanıyor. Kültürlü Site Hastanesi bazı ilklere da ihtimal açar olacak. Bunlardan aynı tanesi glütensiz mutfağının olması. Bizim bildiğimiz kadarıyla ilk kez benzeri şehir hastanesinde dizayn aşamasında çölyak hastaları için tasarım edilmiş tıpkı aş damı bulunan. Bire Bir zamanda tıbbi tesisat açısından bakılacak olursa da brakiterapiden hiperbarik oksijen tedavi alanlarına, onkoloji merkezinden önsezi merkezlerine kadar son evre donanımlı tıbbi merkezleri de barındıracak.”

Günlük 20 bin hastaya bakım verecek

Açıkgöz, hastanenin günlük kısaca 20 bin hastaya hizmet vermesinin öngörüldüğüne dikkati çekerek şöyle bitmeme etti:

“Esenlik çalışanlarıyla beraber tahminî 30 bin nefis trafiğin olacağını öngörüyoruz. Yetişkin konulardan bir diğeri birlikte Ziyalı’ın arsıulusal afiyet destinasyonları içerisinde balaban aynı yeri var. Bununla ait planlarımızı ve eğitimlerimizi da tıpkı taraftan yapıyoruz. Esenlik turizmiyle ilgili altyapıyı da bu hastanemizde gerçekleştirmiş olacağız.”

Hastanenin yüzdelik 65’inin tamamlandığını kaydeden Açıkgöz, “Süreçle ilişik hiçbir problemimiz bulunmayan, lüzumlu finansal atak gerekse da hastanenin dizaynıyla ait.” dedi.

Share: