Ayancık’ta üniversite öğrencilerinden yaşlılara mülakat

Sinop’un Ayancık ilçesinde darülfünun öğrencileri “Yaşlılarımız Kafa Tacımız” Projesi kapsamında yaşlı vatandaşları ziyaret etti.

Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu öğrencileri ilçede dinç yaşlıları evlerinde müzakere ederek, çeşitli hediyeler ikram etti.

Yaşlılarla bir süre ahbapça fail öğrenciler, familya işlerinde de yardımcı oldu.

Ayancık Patika Yüksekokulu Müdürü Recep Aykan, AA muhabirine, üniversitelerin elden teknik bilgelik öğretilen aynı saha olmaktan daha aşkın medlul anlatım fail kurumlar olduğunu söyledi.

Gelecek dönemde bile bu eşkâl faaliyetlerin bitmeme edeceğini vurgulayan Aykan, şöyle konuştu:

“Üniversitemizin vizyonunda meydan düzlük dış paydaşlarla entegre hava olma amacı, gönüllülük çalışmaları dersi ile anlam kazanmıştır. Bu herhangi bir hangi kadar öğüt faaliyeti adına görünse da amacımız öğrencilerimizin topluma yarayışlı fertler yerine yetişmesine koruyucu olabilmektir. Üniversiteler çabucak teknik hikmet öğretilen ayrımsız düzlük olmaktan elan fazla mazmun tabir etmektedir. Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Dalgın hocamızın ağır gayretleri ve destekleri, öğretim üyesi hocalarımızın çabası ve öğrencilerimizin katılımıyla bu gestalt faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: