“Atla midibüse binme” olayının Türkiye’de yaşanmadığı anlaşıldı

Toplumsal medyada paylaşılan ve Kars’ta çekildiği iddia edilen “atla midibüse binme” olayının, Türkiye’birlikte yaşanmadığı anlaşıldı.

Bazı içtimai medya hesaplarından “Kars’ta ayrımsız kişinin atıyla alay malay otobüse bindiği anlar” notuyla paylaşılan fon haddinden fazla sayıda etkileşim gördü.

Daha sonradan gâh hesaplardan görüntünün otantik halinin paylaşılmasıyla, olayın sıkı dışında yaşandığı tespit edildi.

Kars Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Okay Ulakçı, gazetecilere, paylaşılan videonun Türkiye’da çekilmediğini söyledi.

Yanlış bilgilerle paylaşılan videonun, vukuf sitelerinde araştırılmadan, köken gösterilmeden yayınlanmasına üzüldüklerini anlatım fail Ulakçı, şöyle konuştu:

“Banko Kars ile memleketimizle alakası olamayan ayrımsız yerlerde çekilmiş, üstüne ‘Kars’ yazısı merkum ve toplumsal medyaya atılmıştır. Araştırdık, Kars’la alakası sıfır aynı hesap. Videonun devamını birlikte bulduk, yabancı ülkede çekilen tıpkı görüntüdür. Basının bu konuda az buçuk daha tetik olması geçişsiz. Malumat sitelerimizin bu haberleri yaparken az buçuk daha araştırıp medyaya atmaları daha mıhlı tamam. Bittabi kim bu böyle kalmayacak, bu konuda Sayın Valimizin da bilgisi olmuştur. Biz da kesinlikle bu konunun takipçisi olacağız, bunu pekâlâ açığa çıkaracağız”

Ulakçı, kentin bu zümre konularla gündeme gelmesini istemediklerini sözlerine ekledi.

Share: