Ardahan’da “bağımlılıkla savaş” toplantısı

Ardahan’da bağımlılıkla uğraş konusunda yapılan çalışmaların ve alınan tedbirlerin anlatıldığı “Bağımlılıkla Savaşım İl Koordinasyon Müesses Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıda mütekellim Vali Öner, mızrap metruk sağlıklı tıpkı toplum hedefine yayılmak üzere herkesin üstüne düşen görevi namına getirmesi gerektiğini söyledi.

Ilbay Öner, “Bağımlılık toplumların hem bugününü hem bile geleceğini tehdit ediyor. Gövde ve ruh sağlığını, toplumun yapısını bozan toptan benzeri halk sağlığı sorunu olan ve toplumda yıkmacı sonuçlar doğuran tabiiyet probleminin ortadan kaldırılabilmesi amacıyla kamu, özel ve sivil cemiyet kuruluşları ile vatandaşın iş birliği yaparak bağımlılıkla mücadele etmesi gerekiyor” dedi.

Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü Keyif Hizmetleri Başkanı Dr. Ulaş Şentürk yoluyla bağımlılıkla uğraş konusunda düzenlenen çalışmalar ile ilişkin sunum yaptı.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in, bağımlılıkla uğraş üstüne müteharrik umum çekicilik-kuruluş temsilcilerine teşekkür ettiği güruh, maden kullanımı ve bağımlılıkla uğraş üstüne yapılan ve yapılması gereken çalışmaların değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Toplantıya Ilbay Hüseyin Öner, Şehremini Faruk Çıpa, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Felaket, Ilbay Yardımcısı Haluk Koç, İl Emniyet Müdürü Ünsal Sahne, İl Açıkgöz Komutani Miralay Ramazan Kahraman, İl Esenlik Müdürü Erkan Özdemir ve ilişik alım ve yapı temsilcileri katıldı. – ARDAHAN

Share: