Ardahan Valisi Öner, 30 Ağustos Utku Bayramı’nı şehit yakınları ve gazilerle kutladı

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılında martir aileleri ve gazilerle buluştu.

Asker Gazinosu’nda planlı resepsiyona, Garnizon Başkan Vekili Miralay Ege Altınay, Belediye Başkanı Faruk Çipo, tören düzeni üyeleri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Vali Hüseyin Öner, burada martir yakınları ve gazilerle ilgilenerek onlarla aynı süre kardeşçe etti.

Öner, resepsiyonda yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu içre olduklarını söyledi.

Bu hava ve mutluluğa ortak olanlara teşekkürname değer Öner, “30 Ağustos Zaferi ile milletimizin istiklal inancının ve yurt sevgisinin uğrunda tek güçlükle duramayacağını bütün dünyaya kanıtlayan Türkiye, bire bir 100 yıl önce olduğu üzere konuşu ve siyasal bağımsızlığına müteveccih iç ve aut tehditleri bertaraf ika üstüne bire bir kararlılığını koruma etmektedir.” diye konuştu.

Öner, Türk milletinin kimseye boğun eğmeyeceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

” Odalık Alparslan’ın 1071 Malazgirt Zaferi ile fut bastığımız vatanımızın tapusu 30 Ağustos zaferi ile tescillenmiştir. Milletimiz, herhangi bir aşaması misilsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla komple mücadelelerin sonucunda kazanılan bağımsızlığını koruyacak ve katiyen kimseye boyun eğmeyecektir.”

Ilbay Öner, elan sonradan beraberindekiler ile hazırlanan pastayı kesti.

Share: