‘Anne’ diyerek meleyen kuzuyu görenler tepeden inme ediyor

Çankırı’nın Orta ilçesinde ‘anne’ diyerek meleyen kuzunun sosyal medyada paylaşan görüntüsü görenleri hayrete düşürdü.

Çankırı’nın Ilımlı ilçesi Kanlıca Mahallesi’nde dedesiyle gelişigüzel küçükbaş hayvan yetiştiriciliği özne Enes Cambaz, hayvanları kontrol etmek amacıyla ahıra girdi. Ahırdaki kullanılmamış doğan kuzulardan birinin ‘anne diye niteleyerek melediğini gören Cambaz, şaşkınlık yaşadı. O anları el telefonu ile görüntüleyen Cambaz, toplumsal medyada paylaştı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler vatandaşlardan üstelik şişman bandaj gördü. İlk yol hakeza aynı durumla karşılaştıklarını tabir eden Enes Cambaz, mahallede ruhlu vatandaşların da kuzuyu gördüğünde sersemlik yaşadığını söyledi.

“adım adım popülerleşti”

‘Anne’ diye meleyen kuzunun 6 Gücük Ay tarihinde doğduğunu belirten Enes Akrobat, “Dedemle bu arada küçükbaş efsanevi işletmeciliğiyle uğraşıyoruz. Şu anda 165 sunum koyunumuz, 120 çıngı bile kuzumuz var. Kuzumuzun sabah ahıra gelirken ‘anne’ dediğini ayırt ettik. Sarsıntı günü doğdu. Şu anda 19 günce. Biz bu durumu ayırt edince, rüfeka ‘içtimai medyada paylaş’ dedi. adım adım popülerleşti” dedi.

Dede Ahmet Akrobat ise “Kucak yetiştiriciliği yapıyoruz. Torunumun isteği üzerine kendisine havari oluyorum. İki yıldır bu işi yapıyoruz. Şu anda 165 koyunumuz var. 120 kuzumuz var. Daha da olacak. Hem torunum üniversitede okuyor hem dahi ona koruyucu oluyorum. Yani nazik ayrımsız hareket, bu işi zevkle yapıyoruz. Hobi yerine yapıyoruz. Yani yapmak isteyenlere dahi tavsiye mektubu edebilirim. Zira hayvancılıktan daha ileriye başvurmak için uğraş veriyoruz” diye konuştu. – ÇANKIRI

Share: