Amed Sportif Cerrahi Müdahale Başkanı Yıldırım: Tribünde açılanların kulübümüzle tıpkı ilgisi yoktur

Amed Sportif Operasyon Pakt Başkanı Selahattin Sebep, maçtan 15 dönem öncesinden karşılaşmanın sorunsuz, sorunsuz ve provokasyona mevki vermede tek şekilde görüngü yaşanmadan atlatılması üzere emniyetle çalıştıklarını belirterek, “Içtimai medyada tribünde açılanlardan kontekst kulübümüze linç kampanyası başlatılmıştır. Bu olayın kulübümüzle bir alakası, bilgisi ve ilgisi yoktur. Bu olayla ait Diyarbakır Valiliği vacip açıklamayı yapmıştır” dedi.

Amed Sportif Operasyon Kulübü, 25 Eylül’birlikte kentte oynanan Bursaspor maçıyla ilgilendiren namına Şeyhmus Özer Tesisleri’nde basın açıklaması yaptı. umumi heyet üyeleriyle alay malay matbuat açıklaması yapan kulüp başkanı Selahattin Yıldırım, maçtan 15 çevrim öncesinden güvenlik yetkilileriyle yaptıkları görüşmede maçın sorunsuz, problemsiz ve provokasyona mevzi vermeden pekâlâ bu maçı atlatabiliriz diye niteleyerek emniyetle çalıştıklarını söyledi. Sebep, “Sahi stadyumda 4 bin 800 resmi güvenlik görevlisi 350 özel düzenlilik görevlisi fariza yapmıştır. Stadyuma giren ve çıkan herhangi bir molekül emniyetin aramasından geçmiştir. Hiçbir provokasyona mevzi yontmak amacıyla bütün elinden geleni yapmıştır. Tığ dümen kurulumuzla elimizden geleni yaptık. Boydak toplumsal medyada tribünde açılanlardan ufuk kulübümüze linç kampanyası başlatılmıştır. Bu olayın kulübümüzle benzeri alakası, bilgisi ve ilgisi yoktur. Bu olayla alakadar Diyarbakır Valiliği vacip açıklamayı yapmıştır. Bu açıklamanın neticesinde bile gözaltına alınan vatandaşlar bugün yanlışlık unsuru tescil etmediği amacıyla serbest bırakılmışlardır. Tığ pakt olarak seçkin devir sporun ve siyasetin ayrı olması gerektiğini savunuyoruz” dedi.

“MAÇA TAKIMIN ZIRHLI ARAÇLA GELMESİ VE GİTMESİ GÜVENLİĞİ İLGİLENDİREN BİR KONU”

Amed Sportif Cerrahi Müdahale Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, Bursaspor’un konaklamasından otobüse ve yeme ile içmelerine büyüklüğünde her tür ihtiyaçları amacıyla herhangi bir tip koruyucu olduklarını söyledi. Saika, “Vakit Kaybetmeden tığ değil bilcümle Sivil Topluluk Örgütleri ve Tecim Odası karışma bizzat kişi otelleri ve otobüsleri için araya girerek yardımcı olmuştur. Maça takımın zırhlı araçla gelmesi ve gitmesi güvenliği ilişik bire bir laf. Bu Amed Sportif Faaliyetleri ilişik benzeri laf değildir. Cümle galibiyet lüzumlu. Bunu istemekle imkânsız. Sahaya çıkan 22 sporcu var. Eze eze ayak topu anlamında yenen bir takım var. Kazanan bir bando var. Tek hakem olayı namevcut. Yargıcılık tek özdek yok. Maçın oynanmasına sıklet edecek hiçbir madde yok. Bunu herkes gördü. Temsilciler ve hakemler dahil gördü. Sen kulübü bitirmişsin, para aktarımı yapamamışsın ve 16 yaşındaki çocukla çıkıyorsun. Spor kamuoyunun buna yapacağı benzeri şey namevcut. Bu senin kulübünün çığlık yönetilişinin ve çöküşünün göstergesidir. Bunu getirip Amed Sportif Faaliyet’lere bağlamak imkânsız” diye konuştu.

Share: