Altın yükselişte

Cemaziyelevvel ons fiyatına paralel derece kazanan altının gram fiyatı, günü yüzdelik 0,2 artışla 1.018 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yıpranmamış güne dahi yükselişle başlamasının ardından saat 10.20 bakımından eski kapanışının yüzde 0,6 üzerinde 1.024 liradan işlem görüyor.

Benzeri dakikalarda çeyrek 1.680 teklik, cumhuriyet altını dahi 6.860 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, mazi yüzde 0,2 ayar kazanmasının arından şu dakikalarda geçmiş kapanışa bakarak yüzde 0,5 artışla 1.774 dolardan muamelat görüyor.

Analistler, MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Çin ile emir ihtilafındaki Tayvan’ı görüşme etmesinin ardından küsurat jeopolitik risklerin zer fiyatlarını desteklediğini ifade etti.

Zaman İngiltere Format Bankası (BoE) nema kararının yatırımcıların odağında yer aldığını aktaran analistler, aralık ayından bu yana temas toplantısında 25 temel puanlık ürem artırımına giden BoE’nin, bu ay faizi 50 baz benek artırmasının beklendiğini söyledi.

Analistler, bugünün vukuf gündeminde, güçlükle ortamında başlıca efektif döviz kuru ile haftalık mülk ve vezneci istatistikleri, ancak dışında ise KÖLE’üstelik aut ticaret dengesi ve haftalık işsizlik başvurularının öne çıktığını belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların destek, 1.790 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Güzeşte 1760 seviyesinden açılan ons kızıl, gün boyu izlediği seyirde baş seviyesinin tıpkı miktar üzerinde derece kazanımı ile günü 1765 seviyesinden tamamladı. Haftanın dördüncü muamelat gününde piyasalar, ISM PMI verisini izlem etti. MEMLUK ISM hizmet endeksi yüzde 56,7 namına gerçekleşerek beklenilenin üstünde tıpkısı başarım gösterdi ve 3 ayın bildirme efdal seviyesine daha çok. Güzeşte Fed yetkililerden meşruhat geldi. San Francisco Fed Başkanı Daly; ‘’ekonomide hoppa iniş olasılığının azalmadığını umuyorum, enflasyonun derin bire bir durgunluğa girmeden adi geleceği üstüne iyimserim’’ söylemlerinde bulundu. Antrparantez Fed yetkilisi Bullard; ÇAKER ekonomisi resesyonda değil, ikinci yarıda fazlalık nema göreceğiz diyerek vurgularken faizler karşı ise, faizlerde bu sene yüzdelik 3,75 – 4 seviyelerine çıkmalıyız dedi. Son namına Richmond Fed Başkanı Barkin, Fed enflasyonu taharri edebilir amma sakinlik tür söylemlerinde bulundu. Ezcümle Fed yetkililerinin rüçhan amacı para şişkinliği olduğunu ve maksat seviyesi yüzde 2’yi bulana kadar hasis mal politikaları ve Ürem artırımlarına gideceklerini ve bu durumun yaratacağı resesyonu görmezden geldiklerini söyleyebiliriz. Bu buut değerli metalde baskılara faktör olsa birlikte duraklık endişesi ons altında murat yaratabilir. Eskimemiş günde 1764 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, TSİ 15:30’da İşsizlik Haklarından Faydalanma Başvuruları yakından takip edilecektir. XAUUSD grafiğini maharet namına inceleyecek olursak 1775 – 1790 – 1811 seviyeleri dayanım noktaları adına; 1755 – 1745 – 1732 seviyeleri ise bindi noktaları namına izlem edilebilir.

A1 Capital Yatırım bülteninde, ‘ Gram Zer’birlikte geçkin sıkı bantta belli belirsiz alternatif aynı seyir izlendi ve %0.24 ayar kazanımı ile 1018.46TL’den kapanış gerçekleşti. Yükseliş eğilimi gücünü koruyor, fakat gücük vadeli göstergelerde belli belirsiz bozulma yaşanıyor. Ancak gelen satışların ahit içre karşılandığını görüyoruz. 1033 ve 1042 seviyeleri güdük vadeli dirençler olarak izlem edilebilir. Yükseliş trendinin devamı açısından 1042 direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Kontra halde kar satışları etkisini artıracaktır. 1000 ve 950TL seviyelerini ise bodur vadeli destekler olarak verebiliriz. Mazi 1754-1772$ bandında akım fail Ons/Kızıl günü %024 oranında ayar kazanımı ile 1765.34 $ dan kapadı Gelişmemiş vadeli yükseliş trendi etkisini sürdürüyor. Gelen satışların çevrim içre karşılanmış olması ve teknik göstergelerin pozitif görünümü trendin devamını destekliyor. Hat desteği konumunda olan 1758$ desteğinin üstünde fazlalık zevahir sürecektir. 1787$ ve 1805$ ise gücük vadeli önce dirençler yerine takip edilebilir. Ayrıntılı vadeli düşüş trendinin geçek direnci olan 1805$ seviyesi daha koskocaman direnç konumunda’ denildi.

Dolarda fevk taraflı akım devam ediyor

 

5 bin lirayı aşan özel yöntemsizlik cezalarına de harmoni yolu

 

Share: