ALMAN ALDANMAZ KÖPEĞİ ‘LEO’ GÜNDE 1,5 SAAT RAFTİNG YAPIYOR

BURSA’birlikte, Alman aldanmaz köpeği ‘Leo’, Orhaneli ilçesindeki rafting parkurunun maskotu haline geldi. Kocasu Deresi parkuruna rafting boşaltmak üzere gelen ziyaretçilere turlarında eşlik fail ‘Leo’, 1,5 saat süren 6 kilometrelik parkurda, sahibi Hasan Kılık (26) ile rafting yapıyor. ‘Leo’nun suyu haddinden fazla sevdiğini söyleyen Fotoğraf, ‘Mevrut misafirlerimiz da çok kıvançlı. Özellikle ‘Leo’ ile rafting yapmaya gelenler oluyor’ dedi.

Bursa’nın dağlık ilçesi Orhaneli, kaynağı Kütahya’dan mevrut Kocasu Deresi’nde kurulan rafting parkuruyla adrenalin tutkunlarının gözdesi haline geldi. Türkiye Rafting Federasyonu ile Orhaneli Belediyesi aracılığıyla projelendirilen Kocasu Deresi parkurunda ziyaretçilerin turlarına ise Alman aldanmaz köpeği ‘Leo’ zevcelik ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin maskotu haline gelen ‘Leo’, sahibi Hasan Suret ile 1,5 saat süren 6 kilometrelik parkurda rafting yapıyor.

‘LEO İLE RAFTİNG FAYRAP ETMEK İÇİN GELENLER VAR’

2 aylıkken sahiplendiği ve şu dakika 6 yaşında olan ‘Leo’nun suyu haddinden fazla sevdiğini belirten Hasan Kılık, ‘6 yıldır Orhaneli Belediyesi’nde çalışıyorum. 1,5 senedir de Orhaneli Rafting’te kanıt namına görev yapıyorum. Ego ‘Leo’yu 2 aylıkken sahiplendim. 6 senedir üstelik benimle alay malay. ‘Leo’ suyu ve adrenalini haddinden fazla seviyor. Orhaneli Rafting’e delil yerine başladığımda ‘Leo’yu üstelik suyu sevdiği amacıyla getirdim ama beklediğimden henüz ilavesi oldu. ‘Leo’ benimle alay malay bota bindi. Ben birlikte beklemiyordum bunu. Bota binince Orhaneli Rafting’in tadını çıkarmaya başladı. Orhaneli Rafting’in rehberi, maskotu, neşesi. Mevrut misafirlerimiz da haddinden fazla mutlu, çokça ilgili. Özellikle ‘Leo’ ile rafting yapmaya da gelenler oluyor’ dedi.

‘RAFTİNG OLMADIĞINDA KAYNAMAK İÇİN DEREYE GİRİYOR’

‘Leo’nun aktör ve insan canlısı kapik olduğunu belirten Kılık, ‘Mizaç adına haricen ürkütücü görünüyor. Hayvanlarla çokça duygulandıran dışlı sıfır birisi korkabilir ama yaklaştığı ve sevdiği ant ‘Leo’nun da ilgiyle olduğunu, korkulacak tıpkı şey olmadığını anlıyorlar. Çokça aktör, suyu çok sever, tamamı çok sever, tıpkısı şeyi atıp getirmeyi çok sever. Makine ile gezmeyi dahi çokça seviyor. Arabanın kapısında açtığımızda arka yahut civar koltuğa oturur, camı açarız, sonsuz dışarısını seyreder. Haftanın 6 haset çalıştığım için hafta içi mukavemetli vakit ayıramıyorum. Hemen çalışma saatinden sonraları mesafe ayırabiliyorum. İzinli olduğum zamanlarda üstelik bulunduğumuz kaza elhak doğayla bağırsak içe, natür yürüyüşü yapıyoruz, Sadağı Kanyonu’na gidip geziyoruz. Orada üstelik öz var. Dereye giriyor. Raftinge getiriyorum, rafting olmadığı antlaşma dereye kendisi giriyor. Beraber yüzüyoruz. Güzelce günlerimiz geçiyor ‘Leo’ ile. Kışın bizim olduğumuz kadar ‘Leo’nun birlikte imkanları kısıtlanmış, çokça tıpkı husus yapamıyoruz. Genelde doğa yürüyüşleri yapıyoruz. Itici olduğu için suya giremiyor’ diye konuştu.

‘LEO? İÇİN BELÇİKA’DAN GELDİ

‘Leo’, bölgeye mevrut yabancı turistlerin dahi gözdesi haline geldi. Belçika’dan Bursa’ya 3 çocuğu ve eşiyle tatile gelen, Belçika asıllı Türk vatandaşı Aylin Varsak (35), ‘Leo’yu girmek ve rafting yarmak amacıyla Orhaneli’ye geçtiğini söyledi. Belçika’dahi kapik çiftliği bulunan ve köpek yetiştiriciliği eden Varsak, “Leo’yu internette rafting yaparken gördüm. Ben köpekleri çokça seviyorum, Belçika’üstelik tıpkısı güruh köpeğim var. ‘Leo’yu yolmak istedim’ dedi.Share: