Alkollü şalter kullanırken tıpkısı çocuğun ölümüne hastalık olan kaymakama kullanılmamış fariza iddiasına bakanlıktan yalanlama geldi

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi’ndeki Hürriyet Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktadaki gidiş geliş ışıklarında 15 Temmuz’da Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi çevirgeç, yolun karşısına geçmeye çalışan 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e, ardından üstelik bambaşka aynı araca çarpmıştı. Yaralanan Polat kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı.

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan geçkin dahi Server Sinanoğlu’nun Çorum Valiliği Ülfet Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu’nun yerine ise Ağrı’nın Sap Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ BITMEME ETMEKTEDİR”

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise “Ara Sıra matbuat yapıt organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken kişioğlu ve yaralanmalı gidiş geliş kazasına karışan Server Sinanoğlu ile ilgilendiren çıkan duyum ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lazım duyulmuştur. Server Sinanoğlu için Bakanlığımızca görevden tenkil işlemi mamul, Gercüş Kaymakamlığı’na ise eksantrik tıpkı kaymakam ataması yapılmıştır. Kadrosu Dışarılık Hususiyet Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu’nun görevden tenkil havai bitmeme etmektedir. Konuyla ait yerine lüzumlu adli anket gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi aracılığıyla yönetimsel soruşturma sürmektedir” denildi.Share: