Alkollü komütatör kullanırken aynı çocuğun ölümüne sebep olan kaymakam hususiyet müşavirliğine atandı

Alkollü açacak kullanırken benzeri çocuğun ölümüne hastalık olan kaymakam ahbaplık müşavirliğine atandı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde devlete ilişkin resmi aracı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölümüne bozukluk olan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hususiyet Müşavirliğine atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi’nde Bismil’de devlete ilgili resmi uzlaştırıcı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölümüne neden olan ve vakfedilmiş bulunan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı. Kararname ile Sinanoğlu’nun yerine ise Ağrı’nın Balçak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

Kaza, 15 Temmuz günü Akpınar Mahallesi’ndeki Hürriyet Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktada meydan alan gidiş geliş ışıklarında meydana gelmişti. Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi vesile, yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammet Polat’e, peşi sıra bile bambaşka bir araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü sâdır Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı. Sormaca çerçevesinde tutukluğu devam eden Sinanoğlu’nun kararname ile atandığı ortaya artık.Share: