Aktör olmayı beklerken dolandırıldılar

İNTERNET sitesi kurarak oyuncu görünmek isteyenlerden kayıt ücreti adı altında dünyalık alarak dolandırdığı belirlenen 6 kaka yakalandı.

İstanbul İl Bitirmiş Komutanlığı Siber Suçlarla Savaşım ekipleri, ‘www.ajansnora.com’ ünlü yapmacıklı web sitesi kurarak kol ve filmlerde oyuncu oluşmak isteyenleri dolandıran şüpheliler hakkında, ihbar üzerine tetkik başlattı. Uyanık ekipleri bahis konusu siteyi incelemeye aldı. Şüphelilerin düzme ajans ve düzme web sitesi kurduğu, sıra ve filmlerde oyuncu atılmak isteyenlerden araç ücreti adı altında servet aldığı, bu paraları bambaşka hesaplara aktardıkları, dolandırıldığını anlayanları sistemden yakalamak amacıyla elan aşkın mülk istedikleri tayin edildi.

ŞÜPHELİLER 2 AY TAKİP EDİLDİLER

Güllabi ekipleri yoluyla yapılan GSM kayıtları, vezneci adisyon hareketleri, ATM hava görüntüleri, toplumsal medya araştırmaları ve kısaca 2 ay süren fiziksel izlem sonucunda, şüphelilerin etiket ve adres bilgilerini belirlendi. İstanbul, Eskişehir ve Mardin’de 3 ayrı adrese eş anlı operasyon düzenleyen ekipler, çok sayıda el telefonu, gümüş kart, bilgisayar, telekart ve iki canlı miktarda nakit para ele geçirdi.  Yakalanan 6 karanlık, ‘Nitelikli Ayyarlık Suçunu Bilişim Sistemlerini Kullanarak İşlemek’ suçundan çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(FOTOĞRA)

Share: