Akıbet dakika haberi: Eskişehir’de işlenen cinayetin sanığı 12 yıl mapus cezasına çarptırıldı

Konya’nın Sıcak ilçesinde kaybolduktan sonra Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde cesedi mevcut kişiyi öldüren sanığa 12 sene cezaevi cezası verildi.

Eskişehir 4. Çetin Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık davanın duruşmasına, tutuklu maznun Ali Ş, öldürülen Hekim Bingöl’ün eşi ve oğlu ile yan avukatları katıldı.

Karar öncesi akıbet sözleri sorulan Şanlı Ş, görüngü sırasında kendisini savunmak istediğini, yaşananlardan nedamet duyduğunu söyledi.

Öldürme kastıyla hareket etmediğini kanıt eden Yüksek Ş, “Benim yaşadıklarımı özlük çocuklarımın dahi başkasının çocuğunun üstelik yaşamasını istemem. Şayet o bana bıçakla saldırmasaydı bunlar olmayacaktı. Ben işimde gücümde olan birisiydim. Bunları adalet etmedim. Yekpare bu yaşananlar üzere pişmanım. Keşke Doktor Bingöl’ün yanına gitmeseydim.” savunmasını yaptı.

Mahkeme heyeti, vakfedilmiş maznun Yüksek Ş’yi “bilerek cani” suçundan nahak tahrik ve dolgunca nakız indirimleri uygulayarak 12 yıl hapishane cezasına çarptırdı.

İstanbul’de kıvrak Ulvi Ş, 5 Mart 2021’de, eşiyle ilişkisi bulunduğunu iddia ettiği Hekim Bingöl’ün (49) Konya’nın Sıcak ilçesindeki evine gitmişti. Aracına bindirdiği Bingöl’ü Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine tutkun rustik Aydınlı Mahallesi yakınında boğazını keserek öldürdükten sonraları cesedinin üzerini taşla kapatan Yüce Ş, İstanbul’de tutulmuş, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı. Naaş ise Ali Ş’nin gösterdiği yerde bulunmuştu.

Share: