AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı;

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini değerlendiren DÜRÜST Öğür Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Çorum’dan dünyaya ilişki ve muadele mesajı verildi” dedi.

SELIM Tümen Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, fırka teşkilatları ile benzeri araya geldi. Ahlatcı, Reisicumhur Erdoğan’ın katıldığı mitingin düzenlenmesinde katkı sağlayan milletvekilleri, şekil ve kaymakamlık teşkilatları, il, kaza ve belde şehremaneti başkanlarına teşekkür etti.

AK Tümen İl Başkanı Ahlatcı, 13 Ağustos’ta Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ı Çorum’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine resmi rakamlara göre 50 bin kişinin katıldığını açıklayan Ahlatcı, “50 bin kardeşimizin ellerinde Türk bayrağı vardı. Tek bambaşka öğür bayrağı değil. Bu 50 bin kardeşimiz Çorum’dan aut mihraklara ve içerdeki siyasetçilere tıpkısı tema verildi. Aut mihraklara dedier kim tığ bu bayrağı altında Anadolu’nun bağrındaki Çorum’dan sesleniyoruz. Biz bu bayrağın altında Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla tığ bu arada yaşayacağız. Buna hiçbir kimesne bariyer olamaz dediler. Siz hangi yaparsanız yapın, içeride kimlerle muhatap olursanız olun, işbirliği yapıyorsanız yapın tığ liderimizin önünde desise bayrağımızın altında birlikte yaşayacağız mesajı verdiler. İç siyasete birlikte benzeri rey verdiler. Bakın dışardaki ağa babalarını bırakın burada muhatabınız bu balaban bayrağın altında aktif bizleriz dediler. Çorum’dan bilcümle dünyaya bu mesajı isnat etmek bizim teşkilatlarımıza kader oldu. Birliğimizi, beraberliğimizi hiç kimseye feda etmeyeceğimizi tamlık dünyaya haykırmış olduk. Bu mesajı cemi dünyaya vermek bize ve teşkilatlarımıza nasip oldu” diye konuştu.

Çorum tarihinin yeryüzü kalabalık mitingini gerçekleştirdiklerini belirten Ahlatcı, “Çorum halkı ve teşkilatlarımız Cumartesi Sayın Cumhurbaşkanımıza olan desteğini muhabbetini yeryüzü güzelce şekilde gösterdi. Binlerce Çorumlu hemşerimiz Kadeş Meydanı’na akış etti. Milletimizdeki bu galeyan, bu cümbüş az çok tek bariyer AK Partiyi ve DOĞRU Partilileri yolundan izansız çeviremez. Çorum tarihe grado düşülecek bire bir günü henüz geçirdi. Bu görünüş cıvıl cıvıl ve balaban Türkiye amacıyla angajman ve beraberliğimizin göstergesinin kanıtıdır” dedi.

Ahlatcı, program böylecene eşkâl kaza, kadın ve deneyimsizlik kolları başkanına teşekkürname plaketi verdi. – ÇORUM

Share: