Ahlatcı Holding’in istihdam garantili yazılım kursuna rekor müracaat

Ahlatcı Eğitim Keyif ve Yardımlaşma Vakfınca gençlere müteveccih 500 kontenjanlı, gelişim garantili yazılımcı kursu başvuruları sona erdi. Kursa 4 bin 530 kursiyerin başvuruda bulunduğu bildirildi.

Ahlatcı Holding Genel Müdürü Son Teşrin Yiğit, Ahlatcı Holding adına üretimin artırılması, ülkede akan açığın azaltılması ve eklenmiş değeri faziletkâr mahsulat üreterek ihracatının gerçekleştirilmesi hedefiyle yola çıktıklarını söyledi. Yiğit, bu hedefe yönelik çalışmalar sonuç hız devam ederken ayrıksı taraftan de holding bünyesinde kurdukları dünyalık aracılığıyla sosyal sıklet projeleri gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Türkiye’nin ihracatta gelişigüzel geçen dolaşma eskimemiş rekorlar kırdığına özen çekici Alp, “Yeni kapasiteleri geliştiriyoruz. Bakir imalatlar, ürünler seçkin geçen gün çeşitleniyor ve ülkemizin yapmış olduğu ihracat artıyor. Bu artış yaşanırken yeni ürünlerinde piyasaya girdiğini görüyoruz. Piyasaya giren her eskimemiş üründe bizim ihtiyacımız olan yeryüzü oylumlu madde yazılımcı gençlerimiz. Zaman kullandığımız cep telefonlarından evlerimizde kullandığımız aygıtlara baktığımızda herhangi bir birinin kıtipiyoz bire bir bilgisayar olduğunu görüyoruz. Bunların hepsinin içerisinde tıpkı yazılım var. Tığ gençlerimizle bunların çok elan iyilerini ve güzellerini gerçekleştirebileceğimize inandık. Gençlerimize güvenimiz bilcümle. Neler yapabiliriz diye baktıktan sonradan 1 Haziran’bile yazılım kursu ile ait kararı aldık. O devir 500 liyakatli gencimize istihdam güvenceli ağırşak düzenleneceğini kamuoyuna açıkladık” dedi.

İstihdam güvenceli yazılım kursuna başvuruların 1 Ağustos’ta sona erdiğini anlatan Yiğit “Yazılım kursu amacıyla 4 bin 530 referans yapıldı. Beklediğimizin 9 merhametsiz üzerinde aynı istek var. Bu taleplerin içerisinde biz yazılımla ilgisi sıfır gençleri alarak eğitmemiz, ders vermemiz, yazılımcı yapmamız cins değil. Burada bilgisayarla ilgilendiren, yazılımla ait bir madun yapısı olan gençlerimizi alanlarında ülkemizin bildirme gelişigüzel girişimcileri, uzmanları, çekicilik ve kuruluşlarının destekleriyle alanlarında Türkiye’de sulta haline gelmesini sağlayacak tıpkısı alt yapıyı oluşturacağız. İlk etapta başvuruda bulunan kursiyerlerimizle iletişime geçerek eğitime çağırma edeceğiz. Kamu kursiyerimizi online sınava tabi tutacağız. Bu aşamalardan sonraları liyakatli olan kursiyerlerimizle yüz yüze eğitim çalışmalarına başlayacağız. Zat yazılımcılarımızın birlikte kursa katılabileceği, onlarla gelişigüzel yararlanma edebileceği benzeri ağırşak düzenleyeceğiz. Bu ağırşak vakit kaybetmeden Çorum amacıyla düşündüğümüzde ayrımsız madde ifade etmiyor türlü. Amma ülkemiz üzere haddinden fazla muhteşem ayrımsız kursu Çorum’de gerçekleştirmiş olacağız. Yazılım kursunda 500 genci yetiştirdiğimizde onların istihdamı birlikte hazır. Her tür himmet ortamı amade. Yeter ki biz gençlerimizi yetiştirelim. Kursumuz ücretsiz olacak. Tek şekilde ağırşak ücreti alınmayacak. Projemizi mecmu kamu hava ve kuruluşlarımızla paylaştık. Çorum açısından maceralı tıpkı çalışmayı gerçekleştireceğiz. Gençlerimizi temas noktada istihdam etme hedefimiz var. Gençlerimizin ayrımlı tıpkı düşüncesi olursa ona dahi ürkmek duyarız” ifadelerini kullandı.

“Kursun defans sanayine yönelik bire bir yatırım mı?” olduğu yönündeki soruya Umum Müdür Yiğit, “Her madde tür. Tek devir tezyifkâr düşünmedik. Bilcümle büyük düşündük. Dünyadaki teknolojilere baktık. Gelişen dünyaya baktık. Tığ gelişen dünyaya üstelik elbette meydan bulabiliriz henüz ileriye elbet gideriz bununla ait çalışmalarımız bitmeme ediyor” şeklinde konuştu.

Yazılım kursuna başvuranlar 17-18 Ağustos tarihlerinde dolay kıymetlendirme sınavına alınacak. Sınavda muvaffakiyetli olanlara 31 Ağustos tarihinden itibaren yazılım eğitimi verilmeye başlanacak. Toplantıda Ahlatcı Ana Ortaklık Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Özkan Yaygı ve Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Ölmez bile sürece ilgili beceri bilgiler verdiler. – ÇORUM

Share: