Ağrı’daki trafik kazasından yaralanan yolcular yaşadıklarını anlattı

Ağrı’da sâri otobüsü ile iki tırın karıştığı kazada yaralanan yolcular, kaza simultane yaşadıklarını anlattı.

Sap ilçesinde 7 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı kazada sâri otobüsünde bulunan ve Asıl İlçe Kerem Hastanesi Acil Servisinde tedavi gören yaralılardan Mehmet Güzel Işık, AA muhabirine, annesiyle Van’dan Ağrı’ya gittiğini söyledi.

Kazanın şokunu halen üzerinden atamadığını tabir eden Işık, “Otobüsün freni patladı ve önündeki araca çarptı. Kaza olunca tığ otobüsün içinden arkaya makul kaçtık. Otobüs yanıyordu. Annemle beraberdik, 14-15. koltuklardaydık. Önümüzdeki bilcümle koltuklar doluydu. Torunlar ve kadınlar vardı. Taş atarak camları kırdılar ve hariç çıktık, bilahare ambulansı aradık. Otobüs yalaz almıştı. Sistem kurtulmak üzere çalıştı. Alev olunca haricen kimse otobüse yaklaşamadı.” diyerek konuştu.

Erzincan Binali Sebep Üniversitesi öğrencisi Zehra Esrar ise eğitimi için Van’dan Erzincan’a giderken kazanın meydana geldiğini belirterek, “Otobüs akım ediyordu, bir anda uğraş meydana geldi. Sonrasını sağlam hatırlamıyorum. Camdan atlayıp çıktım, o şekilde kurtuldum. Bayağı kötüydü. Ön tarafın kâffesi alevdi. Yerde birçok gönül süzgün şekilde yatıyordu. İnsan ne yapacağını şaşırıyor.” ifadelerini kullandı.

Yolculardan Görgü Özbek, İstanbul’a seyahat yaptığını söyleyerek, “Sunu arkada oturuyordum, kazanın bittabi olduğunu hiç anlamadım. Kendimde değildim. Otobüs çabucak yalaz aldı, camdan atladık.” dedi.

Share: