Ağrı’daki acıklı kazada kahreden tafsilat! Hayatını kaybeden 2 dirilik ilkin devrilen çükündür hamile tıra yardım amacıyla gitmiş

Balkı’bile iki tır ile tıpkı muvakkat otobüsünün karıştığı trafik kazasında yaşamını yitiren 7 kişiden Emrah Solmaz ve Eşref Kabza’ın, daha ilk kaymakamlık yapan çükündür hamile tırın iş makinesiyle kaldırılmasına arkalamak üzere olay durumunda bulunduğu öğrenildi.

KARDEŞİNİN YARDIMINA GİTMİŞLER

Kazada hayatını kaybeden Emrah Solmaz’ın amcasının oğlu Memduh Solmaz, ölen kuzeninin, arkadaşı Eşref Sap ile tırı devrilen kardeşinin yardımına gittiğini söyledi.

“KEPÇEYLE ARACI KALDIRMAK İSTERKEN OTOBÜS DALIYOR”

Tırın bölgeden kaldırılması sırasında ikinci kazanın meydana geldiğini belirten Solmaz, “Eski miftah, Emrah’ın kardeşine ilgilendiren ve kaza yapıyor. Kaza da 10.30 civarında oluyor. Arabayı kazanmak üzere kepçe filan getirmişler. O sırada uzlaştırıcı kaldırmak isterken otobüs geliyor, dalıyor. O tam Eşref ve Emrah son ediyor. Duyar duymaz öz araçlarına yardıma gitmişler amma otobüs hepsini ezmiş” dedi.

KAZADA 7 KİŞİ FECİ ŞEKİLDE HAYATINI KAYBETTİ

Kazanın haddinden fazla şiddetli olduğunu dile getiren Solmaz, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Van’dan Ağrı istikametine revan 34 EG 1164 plakalı Van Yolu firmasına ilgilendiren bulaşan otobüsü ile biri pancar aylı iki tırın Kabza ilçe merkezinde dün karıştığı kazada, alev kayran otobüsteki cuşuhuruş itfaiye ekiplerinin tafsilatlı uğraşları sonucu söndürülmüştü. Kazada 7 güç durgun, 2’si bati 18 sevimli yaralanmıştı.

Share: