Afiyet çalışanlarından Emzirme Haftası mesajı: “Emzirmenin desteklenmesi balaban”

Sağlık çalışanlarından Emzirme Haftası mesajı: “Emzirmenin desteklenmesi balaban”

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Emzirme Sempozyumu

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde 1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri çerçevesinde bilgi şöleni gerçekleştirildi. Hafta dolayısıyla hazırlanan afiyet çalışanlarının vatandaşlara seslendiği videolarda ise “Emzirmenin desteklenmesi kocaman” mesajı verildi.

Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi Kadın Mevlit ve Çocuk Hastanesi 1-7 Ekim Emzirme Haftası çerçevesinde sempozyum düzenledi. Programa Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, Karı Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Alican Hatemi, Çocuk Hastalıkları Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Merih Çetinkaya, Kadın Doğum Hastanesi Eğitim Bilimi Sorumlusu Doç. Dr. İbrahim Polat, sayrılarevi yönetimi, esenlik çalışanları, gebeler ile anneler katıldı. Etkinlikte yeni doğan bebekler için temel sütünün taşıdığı öneme dikkat çekilirken, asıl sütüyle beslemenin parçalanmamış dünyada yaygınlaşması gerekliliği vurgulandı. Hafta dolayısıyla hazırlanan sağlık çalışanlarının düzlük aldığı videoda ise esas sütünün faydalarına ilgili bilgiler paylaşılırken “Emzirmenin desteklenmesi eke” mesajı verildi.

“Emzirmenin korunması ve desteklenmesi önemlidir”

Sempozyumda konuşan Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, “Tagaddi yetersizliklerinin önlenmesi için atılması gereken evvel adım, asıl sütüdür. Bakanlığımız vasıtasıyla bu amaçla ‘Anne Sütünün Teşviki ve Süt Kuzusu Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ yürütülmektedir. Bebeklerin doğumdan şipşak sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 kamer çabucak ana sütü verilmesi ve 6’ncı aydan sonraları akıllıca besinlerle bu arada, emzirmenin 2 gözyaşı ve ötesine büyüklüğünde bitmeme ettirilmesi ve bu şekilde kül bebeklerin sevimli dosdoğru başlaması asıl amacımızdır. Emzirmenin desteklenmesi önemlidir” dedi.

Share: