Açıkyıldız’dan şarkıcı Gülşen’e tepki

YANLIŞSIZ Tümen Ardahan biçim kaymakamlık başkanı Özgür Açıkyıldız, konser verdiği tam sahnede önder dil cambazı liselilere yönelik sarfiyat ettiği sözler cihetiyle üzerine soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen’i eleştirdi.

Açıkyıldız, “İmam hatip okullarından şehit savcımız Mehmet Tamam Kiraz üzere hakkın ve adaletin önünde fert veren kahramanlar çıkmıştır” dedi.

Açıkyıldız, “Yıllardır ülkemizde galiba tıpkısı kitlenin süresince sakladığı din düşmanlığı kendine sanatkâr diyen ayrımsız terbiyesiz yoluyla tekrardan dile getirilerek kendini göstermiştir. Yıllardır ülkemizde dini eğitimin kalesi ergin ve Cumhurbaşkanı çıkaran potansiyelli öğrencilerin terbiye yuvası olan İmam-Hatip okullarına atık bühtan ve karalama içeren sözleri çapkın kınıyorum. Sanatkâr toplumun tekmil değerlerini hazımlı ve toplumun tamamını kucaklayan insanların taşıyacağı aynı sıfattır. Ana sapıklık ise sergileyecekleri aynı sanata ve yeteneğe eş olmayan kişilerin giydikleri kıyafetler, sergiledikleri vücutlar ve yaptıkları toplumu bölücü açıklamalarla ruzname olma çabalarıdır. Gülşen denen şahsın yaptığı açıklamada bu sapıklığın tıpkısı neticesidir” dedi. – ARDAHAN

Share: