A Milli Karı Hentbol Takımı, İngiltere ile yapacağı maçların hazırlıklarına başlıyor

A Milli Avrat El Topu Takımı, 2023 Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. turunda İngiltere ile yapacağı maçların hazırlıklarına başlıyor.

Türkiye El Topu Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 5 ve 6 Kasım’üstelik İngiltere ile Ankara’da iki karşılaşma oynayacak milliler, bu karşılaşmalara başantrenör Costica Buceschi yönetiminde hazırlanacak.

Ankara THF Spor Kompleksi’nde 24 Teşrinievvel-6 Teşrinisani tarihlerinde kamp yapacak milli takımın kadrosunda 23 aktör düzlük alacak.

A Milli Mızıka, THF Spor Kompleksi’nde İngiltere ile önceki maçı 5 Kasım Cumartesi günü, ikinci karşılaşmayı üstelik 6 Son Teşrin Münasebet günü oynayacak. Herhangi Bir iki maç de saat 19.00’dahi başlayacak.

Milliler, volta atlamaları halinde play-off’a yükselecek ve rakibi olacak talih milli takımı ile 7-8 Nisan ve 11-12 April 2023’te karşılaşacak.

A Milli Eş Hentbol Takımı’nın tedarik kampı kadrosu ise şöyle:

Kaleci: Merve Durdu, Yaren Berfe Göker (Kastamonu Belediyespor), Halime İslamoğlu (İzmir Büyükşehir Belediyespor)

Sol angıç: Kübra Sarıkaya (Kastamonu Belediyespor), Elif Sıla Entelektüel (Konyaaltı Büyükşehir Belediyespor), Tuana Saf (Totemcard Adasokağı Spor Kulübü)

Sıhhatli angıç: Emine Gökdemir (Kastamonu Belediyespor), Bilgili Vazıh Öztürk (Konyaaltı Belediyespor), Zeynep Aydınlık Ulukoz (Görele Belediyespor), Merve Özkaşıkçı (Yenimahalle Belediyespor)

Sol eksen oyuncu: Neslihan Çalışkan, Betül Yılmaz (Kastamonu Belediyespor), Aslı İskit Etken (CS Magura), Çizi Aydınlık Ağırbaşlı (Konyaaltı Belediyespor), Atiye Gülseven (Yozgat ASP Spor Kulübü)

Ölçülü oyun kurucu: Gülcan Tügel (Yenimahalle Belediyespor), Yasemin Delimsirek, Dönegül Bozdoğan (Konyaaltı Belediyespor)

Sağ eksen oyuncu: Beyza Karaçam (IFK Kristianstad), Merve Özbolluk (Üsküdar Belediyespor)

Pivot: Nurceren Akgün Göktepe, Ceren Demirçelen (Kastamonu Belediyespor), Cansu Akalın (Konyaaltı Belediyespor).

Share: