75’lik kıray günde 10 kilometre tabanvay atık topluyor

Eskişehir’dahi, emekliliğindeki abes zamanını kıymetlendirmek isteyen 75 yaşındaki Hüseyin Özçelik, günde 10 kilometre tabanvay yararsız konteynerlerinden pet şişe ve teneke kutu topluyor.

Eskişehir’birlikte 20 yıl boyunca hamallık özne Hüseyin Özçelik, eşinin 1994 yılında ebedî uyku etmesinin peşi sıra gereksiz zamanlarını kıymetlendirmek amacıyla pet şişe ve teneke kutu toplamaya başladı. Emekliliğini evinde oturarak eylemek istemediğini kaydeden 75 yaşındaki Özçelik, günde 10 kilometre yürüyor. Genellikle Gültepe, Yenikent ve Yıldıztepe mahallelerinde toplayıcılık fail Özçelik, daim hareket halinde olmanın sağlığı amacıyla bile hayır olduğunu belirtti. 1 çocuk babası olan Hüseyin Özçelik, kendisi üzere mecmu emeklilerin bir çarpışma bulması gerektiğini söyledi.

“Benim kadar herkese bir çarpışma bulmasını tavsiye mektubu ederim”

Toplayıcılık yaparken kendisini yarayışlı hissettiğini nâkil Hüseyin Özçelik, “Eşim yardımıyla yıllar önce Çorum’dan Eskişehir’e yerleştim. Eşim vefat ettikten sonraları kendime benzeri cenk arıyordum. Bilahare mahallelerdeki çöplerden plastik şişe ve teneke malzemeleri toplamaya başladım. Böylece hem kendimi müfit hissetmeye hem da emekliliğimdeki boş zamanımı değerlendirmeye başladım. Sağlığım amacıyla birlikte çokça gani. Kimi Vakit tava, tencere kabilinden mahsulat olduğunda gerekseme sahipleri benden istiyor ego da yardımcı oluyorum. Günde 8-10 kilometre yürüyorum. Benim gibi herkese aynı uğraş bulmasını kaynak ederim. Ben bunu buldum” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: