5 vazıh poliklinikte günde bin 500 hastaya bakılıyor

5 degaje poliklinikte günde bin 500 hastaya bakılıyor

Kayseri Kent Hastanesi poliklinikleri ile bölgeye onma dağıtıyor

KAYSERİ Kayseri Site Hastanesi Ayn Kliniği’nde günde bin 500 hastaya bakım verilirken, ayda yapılan 100 lazer ameliyatı ile hastalara iflah dağıtılıyor.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla açılışı gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 5. site hastanesi olan Kayseri Site Hastanesi, açıldığı günden bu yana hem Kayseri’birlikte hem de nahiye şehirlerdeki hastalara onma dağıtıyor. Ayn kliniğinde günde bin 500 ayaktan marazlı tedavi edilirken, maaş de 100 lazer ameliyatı yapılıyor. Akıbet uygulayım bilimi cihazlar ile hizmet veren kliniğin idari ve eğitim sorumlusu Doç. Dr. Ender Sırakaya, “Kliniğimizde günlük sayı farkı bin 500 sayrı girişi oluyor. Kliniğimizde şuan 18 eksper, 5 doçent, 1 kelle asistan ve 11 araştırma görevlisi hekimimizle hastalarımızı araştırma hizmeti vermekteyiz. Kliniğimizde 10 polikliniğimiz bulunmaktadır. bu polikliniklerde hastaların genel ayn muayeneleri dışında eğer izleme mucip tıpkısı ebat varsa ilişik birimlerimiz tarafından takipleri yapılmaktadır. Retina, saydam tabaka, glokom, üveya, şaşılık ve gözkapağı ile ilgilenen oküloplasti birimi bulunuyor. Bunların dışında erken doğan çocuklarımızın göz taramaları ve muayeneleri da birimimizde takibi yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Sırakaya, “Aylık sayı farkı 100 büyüklüğünde lazet ameliyatımız olmaktadır. Günlük averaj 50 büyüklüğünde akbasma ameliyatı yapıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar elden Kayseri içinden değil, belde illerden ve bir nice ırak ilden dahi refere edilmiş hastaların ameliyatları yapılmaktadır. Teknolojinin sonuç olanaklarını kullanıyoruz. Alet ve fiziki koşullar açısından seçme yetersizliğimiz bulunmamaktadır. Burada sistem cansiparane çalışıyor ve yaptığımız işi çok severek yapıyoruz. Baktığımız sökel sayısı çok çok gelebilir ama işimizi istekle yaptığımız amacıyla bu konudan üstelik gayet memnunuz. Gözle ilgili bire bir sorumluluk yaşanıldığı zaman Kayseri Site Hastanesine istinaden ve problemleri çözeceğimize inanarak gelebilirsiniz. Uzun muayeneler burada hekimlerimiz tarafından yapılır. İlgili birimlere ihtiyaç varsa o birimlerdeki hekimlerimiz değerlendirir. Planlanan ameliyatlarda arz kalburüstü şekilde yapılır. Bu konuda emin olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Share: