30 bin depremzede amacıyla Osmaniye’de hamam ziyan etmek

30 bin depremzede amacıyla Osmaniye’birlikte yunak aş

OSMANİYE – Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Osmaniye’birlikte evleri engel gören ve yıkılan vatandaşlar için günce 30 bin kişilik yunak aşındırmak kazanları kaynıyor.

Osmaniye’üstelik depremde etkilenen bölgelere ve otağ kentlere dağıtılan yemekler Osmaniye Belediyesi öncülüğünde 4 farklı mutfakta hazırlanarak 10 anahtar ve 30 nefis ekiple depremin geçmiş gününden bu yana değme dönem tınlamalı yerine vatandaşlara ulaştırılıyor. Öte yandan, hazırlanan gıda paketleri üstelik vatandaşlar için kurulan istek hattı ile ekipler marifetiyle ailelere ulaştırılıyor.

Osmaniye’birlikte devletin cümle imkanlarının vatandaşlar için seferber edildiğini nâkil depremzedeler, dümdar depremler ile alay malay deprem korkusunun bibi sürdüğünü kaydetti. Evlerinde hasar olan ve öz gibi depremzede akrabaları ile gelişigüzel çadırda yaşadıklarını nâkil Behişt Karadağlı, “Biz 3-4 ocak evlerimiz hasarlı olduğu amacıyla çadırda kalıyoruz. Müzaheret edenlerden Cenabıhak razı olsun. Yiyecek meşrubat seçkin husus geliyor çokça şükür” dedi.

Depremzede Halil Karadağlı bile, “Devletimizden Allah razı oldun. Evi hasar gören akrabalarımız birlikte buraya geldi, torunlar burada. Çok şükür her ihtiyacımız karşılanıyor” diye konuştu.

Share: