29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Trabzon’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı törenlerle kutlandı.

Trabzon’da kutlamalar kapsamında evvel tören, aynı süre evvel restore edilen tarihi vilayet binasında gerçekleştirildi. Ilbay İsmail Ustaoğlu, burada protokol üyeleriyle gelişigüzel tebrikleri akseptans etti.

Hükümet Konağı uğrunda devam fail kutlamalar, çekinmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ilbay Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Erek Zorluoğlu, vatandaşların bayramını tebrik etti.

Ustaoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Balaban Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletin inanç ve kararlılığıyla sunulan stabil mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyetin, ecdadın gelecek nesillere bıraktığı yer balaban miras olduğunu vurguladı.

Ilbay Ustaoğlu, “Eren milletimiz, Cumhuriyetin temellerini oluşturan his, düşünüm ve hedefler etrafında yarınların gönençli Türkiyesi amacıyla kenetlenmiştir. Bu başarıları daima buyurmak, sosyal ünsiyet devleti mücadelesini ve milli egemenliğimizi her an mütezayit tıpkısı azim ve heyecanla sürmek, bize güç edilen Cumhuriyetimize sahip çıkmak sunma koca görevimiz olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, ahali oyunları gösteri ve argıt töreninin ardından sona erdi.

Share: