217 kiloyla yürüyemeyecek ayla geldi, tüp işkembe ameliyatıyla kilolarından kurtulacak

217 kiloyla yürüyemeyecek ağıl geldi… Gayda işkembe ameliyatıyla çok kilolarından kurtulacak

ZONGULDAK – Zonguldak’ta 217 kiloya ulaşarak yürüyemeyecek arkaç gelen 43 yaşındaki tutkun, Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Aplikasyon ve Araştırma Merkezi’nde geçirdiği gayda işkembe ameliyatının peşi sıra kilolarından kurtulacak.

Alaplı ilçesinde zinde 43 yaşındaki Kesat Alicenap, 7 kamer geçmiş fazla kilolarıyla uğraşırken operasyon olmaya değişmeyen verdi. Merdiven kullanırken soluk darlığı çeken, ulaştığı 217 kiloyla adeta yürüyemez ağıl mevrut Semih, Bülent Ecevit Üniversitesi Keyif Aplikasyon ve Araştırı Merkezi’nde görev fail genel cerrah doktor akademisyen İlhan Taşdöven ile tanıştı.

Hazırlanan izlence doğrultusunda evvel namına 8 kilogram veren Koçak, tuluk göden ameliyatı üzere işler masasına yattı. Tahminî 40 zaman süren ve muvaffakiyetli güzeşte operasyonun ardından sağlığına kavuşan ve diyetlerle kilogram vermeye başlayan Selek yeniden yürümeye başlayınca moral buldu.

“Işler sonrası moralim hesabına geldi”

Çocukluğundan bu yana kilogram aldığını anlatan Bonkör, gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Çocukluğumdan beri kilo alıyorum. Faaliyetler üzere araştırı yaparken İlhan hocaya rastladım. Burada olduğunu gördüm. Gelmeye karar verdim. Yürürken sırtım ve ayaklarım ağrıyordu. Ağırlık çekiyordum. Zaman sıkıntısı oluyordu. Basak çıkarken zorlanıyordum. Demincek kendimi daha iyi hissediyorum. Moralim bile yükseldi. Işler olduğum üzere dahi daha mutluyum. Doktorun önerilerine uyacağız. Taburcu olacağız. Diyete uyacağız, spor yapacağız.”

“Dirim tarzınızı değiştirmezseniz kilogram alırsınız”

Hastanın 7 ay evvel kendilerine başvurduğunu anlatan İlhan Taşdöven, “Hastamız 43 yaşında eş sökel. Evde akışmaz bire bir hayat tarzıyla kilo almış. Obezite merkezine başvurdu. Psikiyatri, iç salgı, kardiyoloji, ciğer hastalıkları multidisipliner olarak değerlendirildi. Arkası Sıra obezite ameliyatına değişmeyen verdik. Öncesinde 2-3 kamer rejim programına aldık. Hastaya 10 kiloya mümasil kilo verdirdik. Hastanın ameliyatını gerçekleştirdik. Tüp mide ameliyatı yaptık. Hastamızın gövde kütle endeksi 82. Süper obez yerine geçiyor. 217 kilogram hastamız. Faaliyetler sonrası hastamız su içmeye başladı. İki üç periyot sonraları yürüme ve alıştırma hareketlerine başladı. Obeziteye vabeste duygu hastalıklarından tutun. Obezite deyip geçmeyin. Obezite aynı çor ve tedavi edilebilir bire bir hastalık. Erken engelleme edilirse hastanın vücudunda oluşturduğu dokuncalı etkilerden er müdahale ile gabi dönülebilir. O yüzden erken engelleme seçme ahit cesim. ya kefaret, derman tedavisi veya cerrahi. Kefaret ve antrenman ile bu hastamız çabuk bir şekilde kilogram verecek. Dosdoğru beslenmeyi öğreteceğiz. Karbonhidrat, rafine gıdalardan uzaklaştıracağız. Göveri ağırlıklı beslenmesini öğrenecek. Midesi küçüldüğü için haddinden fazla çok azık alamayacak. Kilo vermesine apotr olacak. Hangi ameliyatı olursanız olun perhiz yapmazsanız fiziksel aktiviteyi artırmazsanız hayat tarzınızı değiştirmezseniz kilo alırsınız. Bu hastanın bile işler yaparak destek olmaya çalışıyoruz. Motive olmasını sağlıyoruz. Böylecene hızlı kilo veriyorlar. ve o kiloyu koruyorlar hastalar” diye niteleyerek konuştu.

Share: